Pragniesz zrzucić parę kilo, ale waga ani drgnie? Podpowiadamy co jeszcze możesz zdziałać

Posted by

Słuchając tajemnic diet, bądź ogólnie mniej lub bardziej wymyślnych przepisów na życie oferowanych przez gwiazdy najpopularniejszych seriali niezwykle nierzadko stykamy się z frazą superfoods. Czym więc są te tajemnicze produkty superfoods oraz czy warto je wykorzystywać? Superfoods (czy jak można to przetłumaczyć na polski „superżywność”) to produkty żywnościowe z w największym stopniu korzystnym wpływem na własne zdrowie.

produkty superfoods

Każdy z produktów przynależnych do tego zbioru jest autentyczną prozdrowotną bombą, zawierającą bezmiar antyoksydantów, witamin jak również minerałów tak bardzo potrzebnych naszemu organizmowi. Co ważkie, ta bomba nie jest jednocześnie bombą kaloryczną – wartość energetyczna jest w ich wypadku na perfekcyjnym poziomie, żeby z jednej strony przekazać do organizmu niezbędną energię, z drugiej jednakże, aby tych kalorii nie było aż tyle, iż zdołałyby nieprzyjemnie powiększyć cyfry pokazywane nam przez bezwzględną wagę w łazience. Rzecz jasna, mimo że sama dieta oparta na superżywności jest w stanie znacząco zmniejszyć ryzyko występowania chorób (także cywilizacyjnych, jak i takich „bardziej tradycyjnych”) jak kłopoty ze wzrokiem, osteoporoza lub choroby serca, to pamiętajmy, iż poprawnie dopasowany ruch i ćwiczenia znacząco wspomogą aktywność naszej nowej diety.
W odróżnieniu od wielu słynnych jadłospisów eliminacyjnych, odżywianie się stosownie z zasadami nie sprawia, iż nasze jedzenie jest nudne oraz powtarzające się. Oczywiście, zalecana będzie rezygnacja z wielu artykułów dających pejoratywny wpływ na nasze życie, wigor oraz codzienne nastroje, jednak spis tolerowanych i zalecanych artykułów jest ciągle niezmiernie różnorodna. Tym bardziej, że na liście produktów z których będziemy budować nasz jadłospis są takie delikatesy jak ciemna czekolada (chociaż bardziej same orzechy kakaowca) i naturalne masło orzechowe.